15 49.0138 8.38624 https://www.amadoaudiniai.lt arrow 0 arrow 1 1 Jūsų laiškas išsiųstas Klaida. Pabandykite dar kartą. Naujiena Naujiena AKCIJA cookie-true 600

GOTS kas tai

GOTS kas tai

GOTS_logo

Tikriausiai jau pastebėjote mūsų parduotuvėje kai kurių parduodamų medžiagų aprašymuose įrašą GOTS arba Oeko-Tex® Standard 100 sertifikatas, kurie greičiausiai jums kažką sako, bet iki galo taip ir nežinote ką tai reiškia. Taigi nusprendžiau Jums detaliau išdėstyti kas tai per standartai, ir kodėl juos verta rinktis, nors už juos mokame brangiau.

GOTS

GOTS (Global Organic Textile Standart, liet. tarptautinis ekologiškos tekstilės standartas) tikslas yra būti patikimu šaltiniu vartotojams, kurie ieško tekstilės medžiagų, pagamintų ekologiškai ir socialiai atsakingu būdu. Ši tekstilė ne tik nėra apdorota kenksmingais chemikalais, bet ir jos gamybos procesas nekenkia aplinkai ar bendruomenėms, kuriose ji gaminama. Šis universalus standartas užtikrina, kad gamyboje NUO pluošto auginimo IKI galutinio produkto nenaudojamos kenksmingos ar toksiškos cheminės medžiagos, sukeliančios vėžį, apsigimimus ir kitas rimtas ligas, įskaitant dažymo, plovimo ir apdailos procesus. Standartas netgi tiria atliekų ir nuotekų šalinimą, o šlapio apdorojimo vienetai . Griežtos gairės turi atitikti ir darbo sąlygas; Įmonės privalo užtikrinti saugią higienišką aplinką, tinkamą užmokestį, tinkamas darbo valandas ir jokio vaikų išnaudojimo darbui. Visais perdirbimo etapais organinių pluoštų gaminiai turi būti atskirti nuo neorganinio pluošto produktų ir juose neturi būti įvairių cheminių medžiagų, tokių kaip chloro baliklis ir žinomų toksiškų medžiagų, pvz. Sunkiųjų metalų ir azodažiklių.

Norint gaminį sertifikuoti GOTS sertifikatu, jis turi būti pagamintas iš ne mažiau kaip 70% (ženklinama “made with organic”) arba ne mažiau 95% (ženklinama „Organic“) ekologiškų pluoštų. Plačiau www.global-standard.org.


Suprantantiems angliškai labai aiškiai ir paprastai apie GOTS išdėstyta šiame filmuke:

Kodėl GOTS sertifikavimas yra gerai:
Nors jau pats organinių produktų vartojimas savaime yra gerai, tačiau kartu organiškai auginamos medžiagos apsaugo fermų darbuotojus ir jų aplinką, oragniškai gaminamos medžiagos, nenaudojant pavojingų sveikatai chemikalų, apsaugo fabrikų darbuotojus ir jų aplinką, o kai nėra kenksmingų liekanų galutiniame produkte, apsaugoti yra jų vartotojai.

GOTS sertifikuotas produktas taip pat privalo atitikti nustatytus techninius kokybės parametrus kaip atsparumo trinčiai, prakaitui, šviesai, skalbimui bei susitraukimui.

Jei įdomu pažiūrėti, kaip atliekamos GOTS patikros, 17 minučių filmukas: http://www.global-standard.org/information-centre/gotsfilm.html#en
Jei Jums rūpi jūsų ir aplinkinių sveikata, poveikis aplinkai bei žmonių, dirbančių tekstilės pramonėje, geros darbo sąlygos, sąžiningas atlygis, rinkites gaminius pažymėtus GOTS sertifikatu.

Apie Oeko-Tex® Standard 100 ir kuo jis skiriasi nuo GOTS kitame straipsnyje..